Kde spinkají zvířátka…

Vždycky mě potěší, když mě osloví některá z mých kamarádek a chce, abych jí ušila něco originálního pro její blízké. A tak to také bylo s touto dětskou dekou.

Babička Soňa má tu nejmilejší, nejšikovnější a nejúžasnější vnučku /stejně tak, jako já mám toho nejúžasnějšího, nejšikovnějšího a nejlepšího vnoučka 🙂 /. Adélka bude mít rok a babička pro ni chtěla nějaký originální dárek, aby byl jenom a jenom Adélčin. A tak jsem začala vybírat v té své velké zásobě výšivek ty nejvhodnější a pro roční holčičku nejmilejší. Deka by měla být spinkací, tak aby se zdály jenom krásné sny. A samozřejmě jsem obrázky našla.

Na bílé plátno jsem vyšila osm zvířátek a na deváté jméno Adélka. Čtverce jsem zpracovala do patchworkového bloku SRUB a potom ušila celý top deky o rozměru cca 120 x 130 cm /aby nějakou chvilku vydržela a rostla s holčičkou/. Jako výplň jsem použila vatelín vhodný pro děti do 3 let. A na „zádíčka“ opět bavlněnou látku. Celou deku jsem proquiltovala, ale jen ve čtvercích „ve stínu švu“, aby byla deka krásně nadýchaná a měkoučká. A ke každé peřince patří i polštářek, tak má Adinka i polštářek a jako dárek ode mne bryndáček.

Teď už musí babička Soňa vymyslet ke každému obrázku pohádku, aby večer mohla své vnučce povídat příběhy.

Kdepak spí slon a žirafa? Přeci na obláčku, na mráčku, hrají si s hvězdičkami. Mají krásnou měkkou peřinku, tak jako ty, Adélko. Dobrou noc, sladké sny.

Eva