Patchworkové deky, quilty

Patchworkové deky, quilty

Patchworkové deky, quilty jsou nejtypičtějšími výrobky zhotovenými touto technikou, která je stará více než tisíc let. Nejstarší patchworková díla byla nalezena v Číně a jednalo se o budhistická roucha šitá z jemných hedvábných látek.

V 17. století se patchwork

stal populárním v Anglii. Touto technikou byly šité výrobky napříč sociálními třídami, jak v šlechtických sídlech, tak v chudých chatrčích.

Noví američtí osadníci si umění patchworku

přivezli právě z Anglie. Ženy dokázaly využít každý kousek látky, každý zbytek starého oděvu. A z toho vznikala  nádherná umělecká díla. Americké ženy na svých dekách mnohdy pracovaly společně, setkávaly se šicících „dýcháncích“, vyměňovaly si látky i jednotlivé ušité bloky. Tím měl patchwork i velký sociální význam. Dokonce se traduje, že důležitou roli sehrály patchworkové deky, quilty během občanské války Severu proti Jihu.

Asi už nedokážeme spočítat, kolik patchworkových dek a quiltů jsme ušily v dílně Evape.

Ale na tu první si vzpomínám dobře a máme ji víc jak dvacet let. Sice se na ní „zub času“ a každodenní používání už hodně podepsalo, ale byla ušitá z kvalitních bavlněných látek.

Kvalitní materiál a precizní práce je hlavní rys patchworkové deky, která z naší dílny vyjde. Velmi dbáme na výběru materiálu. Vždy šijeme z kvalitních zahraničních i českých látek, které budou zárukou dlouholetého používání našeho výrobku.

Všechny patchworkové deky, quilty jsou tvořeny třemi vrstvami.

Ozdobným topem, výplňovým materiálem a spodní bavlněnou látkou. Tyto vrstvy jsou spojeny quiltováním. Deky, které vidíte v galerii byly proquiltovány v Evape, ale nyní se obracíme na  Dílna Jamala.

S každým zájemcem o naše patchworkové deky, quilty

dopodrobna řešíme vzor,  barevnost a velikost.Vždy chceme, aby byla krásným bytovým doplňkem, který bude sloužit léta.

Pokud vás naše výrobky zaujaly, kontaktujte nás. Co nejdřív se vám ozveme a vše vyřešíme k vaší spokojenosti.